Autor:

Marcin Gierczak

Utworzono:

27.04.2016

W rozegranym w sobotę, 24 kwietnia meczu II ligi okręgowej grupy 4 Znicz Pruszków B 2005 pokonał rówieśników z Piasta Piastów 4:2. Zawodnicy Znicza od początku uzyskali przewagę i atakowali jednak to goście jako pierwsi cieszyli się z prowadzenia. Po rzucie rożnym dla Piasta w 8 min meczu do bezpańskiej piłki na polu karnym Znicza dopadł zawodnik gości Michał Orzechowski i umieścił piłkę pod poprzeczką naszej bramki. Żółto-czerwoni kontynuowali ataki i przyniosło to skutek w 12 min. Wtedy Patryk Górecki zaatakował lewą stroną, minął dwóch rywali i z pola karnego spod linii końcowej zagrał piłkę na środek pola karnego. Interweniujący zawodnik gości (Jakub Tabor) wbił piłkę do własnej bramki. Pierwsza kwarta kończy się remisem 1:1. W kolejnej części gry ataki Znicza przyniosły efekt pod koniec kwarty. W 26 min Damian Opłocki skutecznym strzałem z dystansu pod poprzeczkę bramki gości wyprowadził Znicz na prowadzenie. Po paru chwilach, w 29 min ponownie Damian po wywalczeniu piłki na połowie rywali podał piłkę do Kosmy Pasternaka, który skutecznym strzałem przy słupku pokonał bramkarza rywali. Jeszcze przed przerwą Kosma miał kolejną okazję ale tym razem bramkarz rywali okazał się lepszy. Po dwóch kwartach Znicz prowadził 3:1. W kolejnej kwarcie żółto-czerwoni nadal przeważają jednak to goście strzelają kolejną bramkę. Sędzia przyznaje Piastowi w 36 min rzut wolny po interwencji naszych zawodników przed własnym polem karnym i skutecznym egzekutorem ponownie okazuje się Michał Orzechowski. Do końca trzeciej kwarty zawodnikom Znicza nie udaje się skutecznie zaatakować i na kolejną przerwę drużyny schodzą z wynikiem 3:2. W kolejnej kwarcie nasi zawodnicy nadal dążą do podwyższenia wyniku i przynosi to efekt w 50 min gdy po akcji Huberta Dominikowskiego prawą stroną jego strzał zza pola karnego ląduje pod poprzeczką bramki gości. Do końca meczu wynik nie ulega zmianie i mecz kończy się zwycięstwem Znicza 4:2.