Autor:

Marcin Gierczak

Utworzono:

20.04.2016

W rozegranym w sobotę, 16 kwietnia meczu II ligi okręgowej grupy 4 Znicz Pruszków B 2005 pokonał rówieśników z Błonianki Błonie 2:0. W pierwszej kwarcie gra była wyrównana, najgroźniejsza okazja dla Znicza to strzał Karola Kalaty, który wylądował na poprzeczce. Goście zagrozili naszej bramce po rzucie wolnym z okolic pola karnego, gdy Franek Olszewski musiał dwukrotnie skutecznie interweniować. Po pierwszej kwarcie w meczu był remis 0:0. W drugiej kwarcie gra była nadal wyrównana i nie przyniosła ona zmiany wyniku. Po przerwie żółto-czerwoni osiągnęli przewagę, jednak bramkarz gości skutecznie interweniował w większości przypadków. Skapitulował w 39 min po precyzyjnym uderzeniu Karola Kalaty z rzutu wolnego. Po trzeciej kwarcie Znicz prowadził 1:0. W ostatniej kwarcie Znicz nadal atakował starając się podwyższyć prowadzenie jednak bramkarz Błonianki skutecznie bronił. Wynik meczu ustalił Kosma Pasternak w 58 min po indywidualnej akcji prawą stroną i strzale z pola karnego. Mecz zakończył się zwycięstwem Znicza 2:0